Linki do projektów i kampanii

TopTen - Europa

TopTen.eu to wyszukiwarka prezentująca konsumentom najlepsze urządzenia w różnych kategoriach produktów. Produkty podlegają ocenie pod względem efektywności energetycznej, ochrony środowiska, zdrowia i jakości.

Strona www

Topten Polska

Wyszukiwarka oraz porównywarka energooszczędnego sprzętu dostępnego na polskim rynku. Portal funkcjonuje w ramach europejskiego programu Topten.

Strona www

Coolproducts

W ramach kampanii "Cool Product" koalicja organizacji pozarządowych z całej Europy dąży do uzyskania wyższych standardów produktów ekologicznych, a także zrozumiałego oznakowania zużycia energii.

Strona www

Ecolabel

Oznakowanie ekologiczne jest uznawane we wszystkich państwach członkowskich UE. Etykieta jest ważnym narzędziem dla tych konsumentów, którzy przy zakupie produktów i usług zwracają uwagę na normy ekologiczne.

Strona www

Energy Star

Jest to międzynarodowy program dobrowolnego znakowania. Etykiety Energy Star są znanym symbolem oznaczania sprzętu biurowego. Pomaga on konsumentom w identyfikacji energooszczędnych urządzeń już na etapie podejmowania decyzji o zakupie. 

Strona www

Buy Smart+

Europejski projekt "BuySmart+" oferuje bezpłatne konsultacje, szkolenia i materiały informacyjne na temat ekologicznych zamówień publicznych. Oferta skierowana jest do sektora publicznego, jak i do firm prywatnych.

Strona www