Czy producenci nas oszukują?

W ostatnim czasie Europą wstrząsają afery związane z manipulowaniem wskaźnikami przez producentów. Koncern Volkswagen zaniżał ilość zanieczyszczeń w spalinach, przez co silniki, przynajmniej na papierze, stawały się bardziej ekologiczne. Ostatnio złą passę mają też producenci telewizorów Samsung oraz odkurzaczy Siemens i Bosch, którym zarzuca się, że urządzenia w rzeczywistości zużywają więcej energii niż podczas testów.

Czytaj więcej

Wkrótce czekają nas nowe etykiety

Wszyscy doskonale kojarzymy etykiety energetyczne. Stały się one nieodłącznym elementem sklepowego krajobrazu. Obecnie Komisja Europejska pracuje nad ich liftingiem.

Czytaj więcej

Dyplomowany ecoGator

Aplikacja ecoGator otrzymała nagrodę w konkursie EUSEW2015 w kategorii "efektywność energetyczna".

Czytaj więcej

Nasza aplikacja ecoGator wśród produktów nominowanych do tegorocznej nagrody European Sustainable Energy Awards

ecoGator, to prosta aplikacja, która pomoże ci osiągnąć w twoim domu lepszą efektywność na co dzień, bez konieczności inwestowania dużych pieniędzy. Aplikacja oferuje prosty kalkulator kosztów, służący do porównywania rozmaitych produktów. ecoGator to równocześnie pierwsza aplikacja, która może pobierać i przetwarzać dane z etykiet energetycznych, wykorzystując w tym celu kamerę wbudowaną w smartfon.

Czytaj więcej

Technologicznie zaawansowane czajniki

Wszyscy postępujemy tak samo - gotujemy za dużo wody w naszych czajnikach i dopuszczamy do utraty nadmiarowego ciepła. Jest to nasza codzienna praktyka i nawet się nad tym nie zastanawiamy. W gruncie rzeczy, to dobrze - w końcu mamy na głowie ważniejsze sprawy, a czajniki uwolniły nas od obowiązkowego myślenia o zagotowywanej wodzie.

Czytaj więcej

Od 1 stycznia etykiety energetyczne obowiązkowe w sprzedaży internetowej urządzeń

Zakupy w sklepach internetowych są coraz bardziej popularne. Konsumenci porównują ceny, poszukują informacji o marce czy też sprawdzają wyniki testów porównawczych urządzeń. Już od 1 stycznia 2015 r. będzie jeszcze łatwiej. Wszystko to dzięki nowej regulacji UE, która obliguje sprzedawców internetowych do umieszczenia etykiety energetycznej bezpośrednio na stronie internetowej.

Czytaj więcej