Suszarki do ubrań - nasz ranking porad

Do niedawna, dla większości producentów suszarek do ubrań, efektywność energetyczna nie była priorytetem. W ostatnich latach staje się to jednak coraz bardziej istotne i rynek suszarek zaczął zmierzać ku energooszczędności. To jednak nie wszystko - aby oszczędzać energię i pieniądze, trzeba w to włożyć trochę wysiłku. Nasze przyzwyczajenia też nie pozostają bowiem bez znaczenia. W kilku prostych krokach można samemu wpłynąć na obniżenie rachunków.

 

Zmniejszenie kosztów energii

Zasadniczo, eksploatacja suszarki lub pralko-suszarki jest obarczona dużym zapotrzebowaniem na energię. Dlatego też suszenie prania na świeżym powietrzu lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu jest korzystniejsze. Jeśli jednak wolisz wygodę i nadal chcesz korzystać z suszarki do prania, rozważ wybór urządzenia o klasie energetycznej A+++ lub A++, które zużywa od 58 do 68 % energii mniej niż urządzenie klasy B. W porównaniu do użytkowania starego, energochłonnego urządzenia można zaoszczędzić nawet do 300 zł rocznie.

 

Latem susz ubrania na zewnątrz

Przy dobrej pogodzie można z powodzeniem suszyć ubrania na zewnątrz, zamiast używać suszarki. Twoje ubrania będą pachnieć świeżością, a przy okazji można zaoszczędzić energię i pieniądze.

 

Segreguj ubrania

Susz podobne typy ubrań razem. Przykładowo - lekkie, syntetyczne tkaniny będą suche o wiele szybciej niż ręczniki lub ubrania z włókien naturalnych.

 

Czyść filtr

Zatkany filtr ogranicza przepływ i zwiększa czas suszenia oraz zużycie energii.

 

Ułóż ubrania

Dobrze poukładaj pranie w suszarce. Im lepiej ona wiruje, tym krótszy będzie proces suszenia.

 

Pełny załadunek

Wykorzystuj pełną pojemność suszarki. Niepełny załadunek zwiększa zapotrzebowanie na energię w przeliczeniu na każdy kilogram prania.

 

Odpowiedni czas suszenia

Nadmiernie wysuszone pranie to nie tylko ciężar dla Twojego portfela, niszczony jest także materiał. Suszarka mająca czujnik wilgotności resztkowej wyłącza się automatycznie, gdy zostanie osiągnięta pożądana suchość.

 

Potrzebujesz nową suszarkę? Skorzystaj z aplikacji ecoGator

Aplikacja ecoGator ze zintegrowanym trybem pomocy zakupowej pomaga znaleźć najbardziej energooszczędną suszarkę do prania w ciągu kilku minut. Działa na systemie Android oraz iOS.